بلوار امير كبير ، نبش پل امام حسن مجتبي به سمت پليس راه
071-38231277

فرش پتینه ، کهنه نما یا وینتیج

 

امروزه فرش ها به یکی از عناصر جدایی ناپذیر در دکوراسیون تبدیل شده اند. به خصوص فرش های اصیل ایرانی که طرح و نقش های بسیار جذاب و زیبایی دارند. در گذشته فرش ها با دست بافته می شدند و برای تولید آن هزینه بسیار زیادی نیز صرف میشد. اما امروزه دستگاه هایی وارد بازار شده است که به تولید فرش ماشینی با هزینه ای بسیار کمتر می پردازد. فرش ها طرح و نقشه های مختلفی دارند که یکی از این طرح ها فرش پتینه است. فرش پتینه را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

 

فرش پتینه ، کهنه نما یا وینتیج

 

فرش پتینه چیست

فرش پتینه یا فرش کهنه نما یا فرش وینتیج نوعی از فرش با طرح قدیمی و کهنه است. پتینه به معنی «کهنه کردن اجسام»، هنری است که ایتالیایی ها آن را ابداع کرده اند. فرش پتینه فرشی است که در آن توسط هنر کهنه سازی و با استفاده از رنگ و بافت نمایی کهنه و فرسوده شده در فرش ایجاد می شود و به عمل ایجاد طرح و نقش های کهنه در فرش یا اجسام دیگر پتینه کاری می گویند. برای تولید فرش پتینه معمولا از طرح های سنتی استفاده می شود.

 

فرش پتینه 6 متری

فرش پتینه در سایز های مختلفی تولید می شود. فرش پتینه 6 ، 9 و 12 متری رایج ترین سایزهای فرش هستند که در بین آنها فرش پتینه 6 متری محبوب تر است. چرا که در هر فضایی چه کوچک و چه بزرگ به خوبی جای گرفته و نمای زیبایی ایجاد می کند. لازم به ذکر است که شما عزیزان می توانید در فروشگاه فرش شونهر در شیراز فرش پتینه را با سایز مورد نظر خود و به صورت کاملا سفارشی خریداری نمایید.

 

فرش پتینه در شیراز

در گالری فرش شونهر در شیراز خدمات تولید و فروش فرش پتینه، فرش کهنه نما یا فرش وینتیج در شیراز در انواع طرح و نقش ها قابل ارائه می باشد. اگر طرح خاصی از فرش پتینه مدنظرتان است، می توانید به ما انتقال داده تا آن را روی فرش پیاده کرده و فرش پتینه مورد نظر شما را تولید نماییم.

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر