بلوار امير كبير ، نبش پل امام حسن مجتبي به سمت پليس راه
071-38231277

طرح فرش در شیراز

 

 

 

یکی از مسائل مهم برای بسیاری از خریداران فرش، طرح فرش است. امروزه طرح فرش های بسیار متنوع و گوناگونی به چشم می خورد. به ویژه طرح فرش های ایرانی که بسیار زیبا و چشم نواز هستند و زیبایی فرش ایرانی در تمام جهان نیز معروف است. کشور ما در تمام مناطق طرح فرش مخصوص به خود را دارد و طرح فرش هر منطقه گویای اصالت  و فرهنگ و هنر آن منطقه است.

به طور کلی طرح فرش ایرانی که توسط شرکت سهامی فرش ایران ارائه شده است؛ 19 دسته بندی را شامل می شود که عبارتند از :

طرح اسلیمی

طرح شاه عباسی

طرح افشان

طرح بته جقه

طرح شکارگاه

طرح اقتباسی

طرح آثار باستانی و ابنیه اسلامی

طرح درختی

طرح قابی یا خشتی

طرح ترکمن یا بخارا

طرح گل فرنگ

طرح گلدانی

طرح محرابی

طرح ماهی درهم

طرح محرمات

طرح ایلی

طرح هندسی

طرح واگیره ای یا بندی

طرح تلفیقی

 

در زیر می توانید نمونه تصاویری از هر طرح را مشاهده کنید.

 

طرح فرش اسلیمی

طرح اسلیمی

 

طرح فرش شاه عباسی

طرح شاه عباشی

 

طرح فرش افشان

طرح افشان

 

طرح غرش بته جقه

طرح بته جقه

 

طرح فرش شکارگاه

طرح شکارگاه

 

طرح فرش اقتباسی

طرح اقتباسی

 

طرح فرش آثار باستانی و ابنیه اسلامی

طرح آثار باستانی و ابنیه اسلامی

 

طرح فرش درختی

طرح درختی

 

طرح فرش قابی یا خشتی

طرح قابی یا خشتی

 

طرح فرش ترکمن یا بخارا

طرح ترکمن یا بخارا

 

طرح فرش گل فرنگ

طرح گل فرنگ

 

طرح فرش گلدانی

طرح گلدانی

 

طرح فرش محرابی

طرح محرابی

 

طرح فرش ماهی درهم

طرح ماهی درهم

 

طرح فرش محرمات

طرح محرمات

 

طرح فرش ایلی

طرح ایلی

 

طرح فرش هندسی

طرح هندسی

 

طرح فرش واگیره ای یا بندی

طرح واگیره ای یا بندی

 

طرح فرش تلفیقی

طرح تلفیقی

 

طرح فرش بته جقه

اما در میان ایرانیان از طرح های نامبرده شده، طرح فرش بته جقه از جذابیت بیشتری برخوردار است. چرا که طرح فرش بته جقه یکی از طرح های اصیل ایرانی بوده و ریشه در فرهنگ و اصالت دیرینه ی کشور عزیزمان ایران دارد. طرح فرش بته جقه از دو بخش بته و جقه تشکیل شده است. بته طرحی از درخت سرو خمیده و جقه نیز کوچک شده ی بته است. بیشترین کاربرد طرح بته جقه را در پارچه ترمه می توان مشاهده نمود.

 

 

انواع طرح فرش ماشینی

انواع طرح فرش ماشینی نیز به همان صورت که در ابتدای مقاله نام برده شد می باشد. اما برای انواع طرح فرش ماشینی نام های دیگری نیز دیده می شود که هر شرکت برای راحتی در تشخیص انواع مدل از هر طرح روی فرش ها قرار می دهد.

 

 

انواع طرح فرش بختیاری

از طرح فرش های ایلی انواع طرح فرش بختیاری طرفداران زیادی دارد. بختیاری ها از ایل کرد هستند که در استان چهار محال و بختیاری زندگی می کنند. از نقش های رایج در انواع فرش بختیاری می توان به درختی قاب قابی، قاب قالی سروی، خشتی بی بی بافت، نقوش لوزی، دسته گلی، لچک و ترنج شکسته، خشتی، گلدانی، درختی محرابی، چهارشتری، باغی با نقش گل و پیچک، طرح های مشبک و چهار خانه لوزی و مربع و نقش حیوانی شیر اشاره کرد.

 

 

زیباترین طرح فرش دستباف

فرش دستباف نیز طرفداران مخصوص به خود را دارد. فرش دستباف همان طور که از نامش پیداست با دست بافته می شود و نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد. فرش دستباف ایرانی در همه جای دنیا معروف و زبانزد همگان است. نمی توان گفت زیباترین طرح فرش دستباف کدام است؛ چرا که هر کدام زیبایی مخصوص به خود را داشته و بسیار چشم نواز هستند.

 

 

طرح فرش نقاشی

برخی طرح فرش ها به گونه ای زیبا و چشمگیر هستند که گویا نقاشی شده اند. طرح فرش نقاشی طرح هایی هستند که از نقاشی ها الهام گرفته شده و بر روی فرش پیادهع می شوند. این نوع طرح فرش نقاشی نیز طرفداران مخصوص به خود را دارد.

 

 

بهترین طرح فرش

همان طور که پیش تر خواندید فرش ها دارای طرح ها بسیار متنوع و زیادی هستند. در واقع بیان بهترین طرح فرش از بین این طرح های زیبا امری سخت و غیر ممکن است. با توجه به اینکه هر فردی سلیقه مخصوص به خود را دارد، بنابراین هر طرح فرشی را نیز می توان به عنوان بهترین طرح فرش در نظر گرفت.

 

 

طرح گل فرش

طرح گل فرش نیز از طرح فرش های محبوب است. در طرح گل فرش همان طور که مشخص است از طرح گل استفاده شده و برای طرفداران گل گزینه بسیار مناسب و زیبایی می باشد. طرح فرش گل به صورت برجسته نیز در فروشگاه فرش شونهر موجود می باشد که طرح بسیار زیبا و خیره کننده ای را دارار می باشد. علاوه بر این طرح گل فرش هم به صورت گل ریز و هم به صورت گل درشت بوده که هر کدام طرفداران خاص خود را دارد.

 

 

طرح فرش جدید

برای دیدن جدیدترین طرح فرش ها می توانید به نمایندگی فرش شونهر در شیراز مراجعه نموده و به روز ترین و زیباترین طرح فرش ها را با مناسب ترین قیمت ها ملاحظه فرمایید.

 

 

 

شونهر را اصل بخرید

 

 

 

انواع طرح فرش دستباف تبریز ، طرح فرش هندسی ، طرح فرشینه ، طرح فرش دستباف ، طرح فرش سنتی ، طرح فرش باغ ارم ، طرح فرش کاشان ، خرید طرح فرش ، خرید طرح فرش در شیراز ، خرید طرح فرش شیراز ، فروش طرح فرش ، فروش طرح فرش شیراز ، فروش طرح فرش در شیراز

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر